czwartek, 18 lutego 2016

Relacja z warsztatów Bezpieczny Maluch


Dnia 17 Lutego 2016 roku uczestniczyliśmy w warsztatach Bezpieczny Maluch.
Warsztaty obejmowały tematyką zakres pierwszej pomocy dla kobiety w ciąży, dla noworodka oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem.
Na wstępie każdy otrzymał w ramach prezentu magazyn dla kobiet w ciąży, myjkę firmy Fiku Miku, zestaw próbek kosmetyków od sponsorów oraz butelkę, gryzak i smoczek firmy Nuby(tutaj wg mnie pewien niesmak... ale o tym na koniec).
Pierwszym tematem omawianym był dobór fotelika do auta oraz jego prawidłowe mocowanie. Wszystko na przykładzie firmy BeSafe, która była sponsorem imprezy. Trzeba jednak przyznać, że prowadzący warsztaty Ratownik Medyczny o fotelikach mówił ciekawie nie nagabując przy tym do zakupy tej marki. Co więcej okazało się nawet, że fotelik BeSafe nie był odpowiedni do pokazowego fotelu samochodowego(również dostarczonego przez tą firmę). Dużo ciekawych informacji, wspomnę tylko o ważnej rzeczy, czyli nie wozimy dziecka w kombinezonie/kurtce, tylko przykrywamy kocykiem. Pokazane były też symulacje zachowania fotelika przy różnych zderzeniach..
Drugi panel obejmował bezpieczeństwo kobiety w ciąży podczas jazdy samochodem jak i również pierwszą pomoc dla kobiety w ciąży. Również wiele ciekawych i przydatnych informacji. Wszystko podlane luzem prowadzącego i jego humorem, przez co całości słuchało się bardzo dobrze. Za kobietę w ciąży, podczas pokazu pierwszej pomocy, przebrany był tata ochotnik z widowni. Przed panelem drugim były przedstawione też informacje z Polskiego Banku Krwi Pępowinowej, ale tutaj wiadomo, sponsorzy muszą mieć swoje 15 minut.
Trzeci panel, chyba najciekawszy to pierwsza pomoc dla noworodka oraz omówienie SIDS. Znowu wiele przykładów, wiele wskazówek i wytycznych odnośnie pierwszej pomocy. Naprawdę informacje nieocenione, które mogą uratować życie.
Na zakończenie odbył się konkurs z nagrodami, niestety przedstawiciele Tatowyzwania, czyli przyszły Tata i Mama nie mieli szczęścia.
Ogólnie podsumowując gorąco polecam!
Sprawdźcie na stronie www.bezpiecznymaluch.pl kiedy warsztaty zawitają do waszego miasta. Jeżeli będą gdzieś w pobliżu, warto wygospodarować te trzy godziny, bo mogą to być jedne z lepiej zagospodarowanych godzin w ostatnim czasie. A jeżeli, nie daj Boże, znajdziemy się w sytuacji podbramkowej, będziemy wiedzieli co robić i jak robić. W końcu, jak to powiedział prowadzący, to my jesteśmy najlepszymi ratownikami dla naszego dziecka i naszej rodziny. 

P.s. Tak jak mówiłem nastąpił u mnie pewien niesmak w związku z butelką Nuby przekazaną przez jednego ze sponsorów - sklep Markusia z Rybnika. Na butelce z tyłu pisze, że ważna jest 5 lat od daty produkcji(czy coś się stanie jak będzie używana później.. nie wiem, zakładam że producent ma rację), przy czym data produkcji to rok 2011 miesiąc kwiecień(format daty Amerykański). Biorąc pod uwagę fakt, że warsztaty były przeznaczone dla kobiet w ciąży, raczej mało która zdąży użyć. Żeby była jasność, to nie jest wina organizatora, nie mam też wielkich pretensji, bo w sumie nie musieli dawać nic. Ale jak już dawali to wg mnie nie powinna nastąpić taka sytuacja, ja do tego sklepu bym nie zajrzał. Po prostu słabo. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz